10 vadlīnijas, kā izvēlēties sev piemērotāko kursu

10 vadlīnijas, kā izvēlēties sev piemērotāko kursu

Kurss šeit jāsaprot visplašākajā nozīmē – gan virziens, gan saturs. Jūsu aizraušanās ar savu kursu un turpmāko karjeru. Laimes noslēpums ir iespēja mīlēt visu, ko jūs darāt dzīvē. Kā tas ir saistīts ar pareizā kursa izvēli? Viss sākas šeit: atrodiet pareizo kursu pareizajā universitātē vai koledžā, vai tiešsaistes kursos un jūs iedvesmosities gūt panākumus. Tātad, kā izdarīt pareizo izvēli? Pārbaudiet mūsu 10 vadlīnijas par kursa izvēli,  lai nokļūtu tur, kur vēlaties būt – ātrāk un efektīgāk.

1. Kāpēc?

Svarīgākais apsvērums, izvēloties kursu, ir jautāšana sev, kāpēc tu vēlies studēt.

Vai vēlaties turpināt savu karjeru, paplašinot savu prasmju kopumu? Ja tas tā ir, jums jāizvēlas kursi priekšmetā, kas ir dabiski jūsu esošo prasmju un kvalifikācijas attīstībai un pilnveidei. Ja mērķis ir turpināt progresīvu sadarbību ar pašreizējo darba devēju, ieteicams izvēlēties kursu, kas ir atbilstošs jūsu darbam. Studiju iespēju apspriešana ar kolēģiem vai darba devēju var palīdzēt noteikt, kāda kvalifikācija palīdzēs jūsu karjerai.

Vai jūs vēlaties dažādot savas zināšanas vai pilnībā mainīt karjeras ceļu? Studijas var būt nepieciešamas, ja vēlaties mainīt karjeru. Ja tā ir jūsu motivācija studēt, ir svarīgi apsvērt, kādu karjeru vēlaties turpināt. Studijas var būt dārgas, tāpēc noteikti pilnībā izpētiet jebkuru iespējamo karjeru.

Kopsavilkumā:

  • Padomājiet par savu esošo pieredzi un prasmju kopumu.
  • Apsveriet iespējamās karjeras un nodarbinātības iespējas.
  • Padomājiet, kādi priekšmeti jūs interesē.
  • Runājiet ar savu darba devēju, kolēģiem vai draugiem par to, kuri kursi ir patiešām nozīmīgi un var uzlabot jūsu karjeru.

2. Kas jūs patiešām interesē?

Ir ļoti svarīgi domāt par to, kas jūs interesē un kādu kursu vēlaties studēt. Vai tāpēc, ka jūs jau priekšā redzat savu aizraujošo, mirdzošo nākotnes karjeru? Vai arī tikai tāpēc, ka to vēlas jūsu vecāki? Uzdodot šo jautājumu sev tagad, jūs varat izstrādāt precīzu ceļu, kādā vēlaties iet.

3. Kur jūs vēlētos mācīties?

Tam patiešām ir divas daļas. Kur ir vislabākā valsts, kas specializējas šajā jomā? Varbūt tā ir valsts, kurā ir daudz prakses un absolventu darba iespēju šajā nozarē. Vai arī pilsēta, kurai ir pieejami īpaši resursi. Vai iespējams apgūt vēlamos kursus tiešsaistē, neizejot no mājas?  Ja, piemēram, jūs interesē jūras bioloģija, kāpēc gan nedoties tieši uz pasaules lielāko koraļļu rifu Austrālijā un mācīties tieši pie avota? Tā ir arī laba ideja sev pajautāt: kur pasaulē jūs labprāt dzīvotu dažus gadus? Šī ir iespēja apgūt jaunu valodu un jaunu kultūru, iegūt jaunus draugus un piedzīvot citu dzīves veidu. Un, ja tu esi laimīgs savā dzīvē, tu būsi laimīgs arī savās mācībās.

4. Veiciet realitātes pārbaudi.

Tagad, kad esat atradis savu sapni, apstājieties tikai vienu minūti un pārliecinieties, vai tas ir reāls. Vai varat atļauties lidojumus, mācību maksu un dzīves dārdzību? Vai jums vispirms ir nepieciešamā noteiktā kvalifikācija –  valodas prasme, iepriekšēja mācību pieredze, atestāts?  Ja izvēlētais kurss patiešām ir jūsu aizraušanās, pierādiet to savā stipendijas pieteikumā, un jūs varat saņemt finansiālu palīdzību.

Tas ir arī brīdis, kad jums ir reāli jādomā par to, cik ilgi vēlaties studēt. Lai palīdzētu jums izlemt, šeit ir daži pilna laika studiju ilguma piemēri:

  • Bakalaura grāds – 3 gadi
  • MA – 1-2 gads
  • PhD – 2 – 4 gadi

5. Izpildiet mājasdarbus.

Jums jāsamazina visu iespēju skaits līdz apmēram piecām reālām, praktiskām izvēlēm. Tas prasa daudz pētījumu. Linkedtoskills kursu meklēšana ir laba vieta, kur sākt! Lasiet blogu, lai uzzinātu, kā tas patiesībā ir. Glancētie prospekti ne vienmēr jums izteiks pilnu stāstu, tāpēc runājiet ar cilvēkiem, meklējiet informāciju, lai noskaidrotu visu par mācību iespējām jums vēlamajā universitātē, koledžā vai tiešsaistē.

6. Kas jums ir svarīgs?

Kamēr jūs veicat pētījumus, apsveriet dažādus kritērijus, pēc kuriem spriest par universitāti vai kursu. Tāpēc izveidojiet sarakstu ar trim galvenajām iezīmēm, kuras meklējat. Tie var būt skolas reitingi vai prestižs, pētījumu iespējas, praktiskā darbošanās, mācību izmaksas, studentu atbalsta pakalpojumi, drošība, sabiedriskā dzīve, iespēja ceļot – ir tik daudz mainīgo, un tas, kas jums piemērots, kādam citam var būt pilnīgi nederīgs.

7. Kā jums patīk mācīties?

Cerams, ka jums jau ir ideja par to, kā vēlaties studēt. Un cerams, ka atbilde nav ‘guļot’ vai ‘sakrustojot pirkstus, ieejot eksāmenu zālē’. Daži cilvēki dod priekšroku noslēguma eksāmeniem, citiem patīk regulāri uzdevumi, lai viņi visu gadu būtu aizņemti. Vieniem patīk teorija, citiem praktiska darbošanās, citiem patīk strādāt grupās, citiem patīk strādāt individuāli. Dažiem patīk pasniegt savu veikumu verbāli, citi labprātāk veido rakstiskus pārskatus. Izvēlieties studiju stilam atbilstošu kursu, un jūs būsiet pārliecinātāks par saviem panākumiem. Vai arī, ja vēlaties izaicināt sevi, izvēlieties tieši kursu, kas jūs izvedīs no jūsu komforta zonas!

8. Izpētiet savas karjeras iespējas.

Studijas ārzemēs var būt dārgas, tāpēc domājiet par to kā par ieguldījumu savā nākotnē. Un tas nozīmē jūsu karjeru un algu. Uzziniet, kur pēc universitātes absolvēšanas ir strādājuši citi šīs universitātes ārvalstu studenti, un vai jūsu kursā ir aktīvs absolventu tīkls vai iespēja tikties ar nozares līderiem. Varbūt jums izdevīgāk ir apgūt dažādus kursus atrodoties mājās, studējot neklātienē.

9. Koncentrējieties uz detaļām.

Katram priekšmetam ir tik daudz dažādu iespēju, tāpēc ir labi zināt konkrētāko interesi, kas jums ir. Inženierzinātņu studenti var studēt jebko, sākot no biomedicīnas inženierijas līdz būvinženierijai. Tāpēc, ja vēlaties būvēt tiltus, nevis cilvēka ķermeņa daļas, pirms pieteikšanās to izlemiet pareizi.

10. Jūs vienmēr varat mainīt savas domas.

Jā, tas ir svarīgs lēmums. Bet, ja jūs tur nokļūstat un saprotat, ka esat izdarījis šausmīgu kļūdu, nav par vēlu uzsākt ko citu. Runājiet ar studentu konsultantu un pārliecinieties, vai tur jums ir labākas iespējas. Netērējiet nākamos piecus dzīves gadus, skatoties uz mācību grāmatām, kuras jūs vairs neinteresē. Atcerieties, ka viss ir saistīts ar jūsu aizraušanos – saglabājiet satraukumu dzīvu, izaicieniet sevi un jums izdosies!

Linkedtoskills.com piedāvā jums iepazīties ar 10 populārākajiem bezmaksas kursiem no vadošajām PASAULES UNIVERSITĀTĒM

bezmaksas-kurss-Successful-Negotiation-Essential-Strategies-and-Skills

Mēs visi sarunājamies/diskutējam ikdienā. Personīgā līmenī mēs sarunājamies/diskutējam ar draugiem, ģimeni, saimniekiem, mašīnu pārdevējiem, darviniekiem. Sarunas/diskusijas ir arī atslēga uz veiksmīgu biznesu. Neviens bizness nevar izdzīvot bez peļņu nesošiem darījumiem. Uzņēmumos, sarunu/diskusiju vadīšanas prasmes var Jūs virzīt uz nākamo soli karjeras attīstībā.

bezmaksas-kurss-Stanford-Introduction-to-Food-and-Health

Šajā kursā, klausītājiem tiks sniegta informācija un praktiskas prasmes, kas nepieciešamas, lai sāktu optimizēt veidu, kā tie ēd. Šis kurss mainīs fokusu no uzturvērtībām un kustībām uz praktiskākām diskusijām par reālu pārtiku un vidi, kādā mēs to patērējam. Beidzot šo kursu, klausītājiem būs rīki, kas tiem nepieciešami lai saprastu atšķirību starp pārtiku, kas uzlabo veselību un pārtiku, kas to bojā. Papildus, tiks prezentēta pārliecinošs pamatojums, lai atgrieztos pie vienkāršas mājās gatavošanas, kā būtiskas daļas, lai nodrošinātu ilgāku un veselīgāku dzīvi.

bezmaksas-kurss-Brand-Management-Aligning-Business-Brand-and-Behaviour

Šī kursa mērķis ir mainīt domāšanu par zīmolu kā organizācijas vizuālo identitāti (piemēram, logo) un izskatu (patērētāja asociācijas par zīmolu) uz pieredzi ar “mirkļiem, kam ir nozīme” patērētāja pieredzē un līdz ar to, to nodrošina cilvēki visā organizācijā. Zīmoli, līdz ar to, nav tikai ārējs solījums patērētājiem, bet veids kā īstenot biznesa stratēģiju ar iekšēju zīmola vestu uzvedību un kultūras maiņu.

bezmaksas-macibas-interneta-Child-Nutrition-and-Cooking

Ēšanas paradumi, kas tiek uzsākti bērnībā, ietekmē veselību un labsajūtu dzīves garumā. Ēšanas kultūra pēdējo dekāžu laikā ir būtiski mainījusies, it īpaši tajās pasaules daļās, kur apstrādāta pārtika dominē ikdienas patēriņā. Šis kurss pārbauda mūsdienu bērna uzturu un ģimeņu pieņemto lēmumu ietekmi. Veselības riski, kas tiek saistīti ar pārēšanos bērnībā arī tiek apskatīti. Dalībnieki uzzinās, kas veido veselīgu ēdienkarti bērniem un pieaugušajiem un kā pagatavot vienkāršas, garšīgas maltītes, ar mērķi iedvesmot gatavot mājās ilgtermiņā.

kursi-bez-maksas-Seeing-Through-Photographs

Šī kursa mērķis ir apskatīt plaisu starp fotogrāfiju apskatīšanu un patiesu saprašanu, parādot ideju, pieeju un tehnoloģiju dažādību, kas ietekmē to veidošanu. Šajā kursā Jūs cieši aplūkosiet fotogrāfijas no The Museum of Modern Art kolekcijas un dzirdēsiet dažādas perspektīvas par to, kas ir fotogrāfija un kā fotogrāfijas ir tikušas izmantotas gandrīz 180 gadu garumā: kā mākslas izpausmes veids, kā rīks zinātnei un izpētei, kā dokumentācijas instruments, kā arī kā komunikācijas un kritikas izteikšanas veids mūsu pieaugošajā vizuālajā kultūrā.

Creative-Thinking-Techniques-and-Tools-for-Success

Šodienas mainīgajos apstākļos, spēja domāt radoši un inovatīvi ir būtiska prasme. Šis kurss iepazīstinās Jūs ar uzvedībām un tehnikām, kas sekmēs Jūsu radošumu. Dažas no tehnikām paredzētas individuālai lietošanai, dažas – darbam grupās, dodot iespēju izmantot vairāku prātu spēku. Jūs varat izvēlēties kuri no rīkiem vai tehnikām noder Jūsu interesēm un vajadzībām.

Nutrition-and-Lifestyle-in-Pregnancy

Uzturs un dzīvesveids grūtniecības laikā piedāvā pārskatu par pēdējiem zinātniskajiem pētījumiem un starptautiskajām rekomendācijām dažādiem ar uzturu saistītiem aspektiem un grūtniecības rezultātiem. Nodrošināt veselīgu uzturu un dzīvesveidu pirms un grūtniecības laikā ir viens no labākajiem veidiem, kā atbalstīt veselīgu attīstību vēl nedzimušajam bērnam. Tiks apskatīts kā veselīgs uzturs un dzīvesveids ideālajā gadījumā būtu sasniegts pirms ieņemšanas un kādas konsultācijas pirms ieņemšanas būtu jāsaņem.

Everyday-Parenting-The-ABCs-of-Child-Rearing

Ikdienas audzināšana dos pieeju uzvedību mainošiem rīkiem un tehnikām, kas padarīs Jūsu ikdienu mājās vieglāku, tā kā jūs attīstīsiet uzvedības, ko jūs gribētu redzēt savā bērnā. Kurss nodrošina soli pa solim instrukcijas un demonstrācijas, lai uzlabotu Jūsu sadarbību ar bērniem un pusaudžiem. Starp daudzām tehnikām, Jūs iemācīsieties, kā pat nelielas izmaiņas kā balss tonis un pārfrāzēšana var novest līdz lielākai piekāpībai. Kurss arī apskatīs vairākus nepareizus audzināšanas priekšstatus un neefektīvas stratēģijas, kas bieži tiek izmantotas.

The-Science-of-Training-Young-Athletes

Šajā kursā ir apkopota praktiska zinātniska informācija par sportu, kas nodrošinās jauniešu treneriem un vecākiem praktisku ieskatu pediatriskā sporta zinātne, lai veiksmīgi noturētu jaunos atlētus un attīstītu viņu sporta potenciālu, izvairoties no savainojumiem un pārslodzes.

Leadership-in-21st-Century-Organizations

Šajā kursā Jūs ceļosiet kopā ar Jim Barton, jauno Santa Monica Aerospace izpilddirektoru. Jim darbs nav viegls – jāatgūst investoru uzticība pēc grāmatvedības skandāla, jāpārveido uzņēmuma kultūra, lai kļūtu par globālu konkurentu; viņam jātiek gala ar vadības izaicinājumiem no stratēģijas īstenošanas, darbinieku iedvesmošanas līdz ētiskas darbības uzturēšanai. Šis provokatīvais kurss nodrošinās Jūs ar ieskatiem, kas ir nepieciešami, lai spētu darboties strauji mainīgajā biznesa vidē.

%d bloggers like this: