15 izglītojoši resursi internetā

15 izglītojoši resursi internetā

15 izglītojoši resursi internetā!

Pēc stundām, kas pavadītas Google un negūstot vēlamos rezultātus, jūs esat neapmierināts ar  atrasto informāciju? Jums ir rakstāms darbs, mājas darbi un lietas, kas jāapgūst – un šis darbs nepadarīsies pats no sevis? Jūs zināt, ka varat izmantot Wikipedia savā pētījumā, bet pat šīs lielās ziņu „mašīnas” nav pietiekami zinātniskas. Mājas darbiem ir nepieciešami cienījami avoti, un tie ir nepieciešami tagad.

Tā kā tiešsaistē ir tik daudz resursu, ir grūti meklējamo loku sašaurināt un atrast jebkuram uzticamas informācijas meklētājam ne tikai uzticamus un noderīgus, bet arī bezmaksas resursus. Mēs esam ietaupījuši jums laiku un pētniecībai atlasījuši 15 labākās bezmaksas resursus.

 1. Google Scholar

Google Scholar tika izveidots kā instruments, lai apkopotu zinātnisko literatūru tīmeklī. Google Scholar studentiem un pārbaudītas informācijas meklētājiem ir iespēja medīt recenzētus darbus, tēzes, grāmatas, tēzes un rakstus no akadēmiskajiem izdevējiem, profesionālajām biedrībām, manuskriptu krātuvēm, universitātēm un citām zinātniskām organizācijām.

 1. Google Books

Google Books ļauj tīmekļa lietotājiem pārlūkot tūkstošiem grāmatu rādītāju, sākot no populāriem nosaukumiem līdz veciem, lai atrastu lapas, kurās ir iekļauti jūsu meklēšanas vienumi. Kad esat atradis meklēto grāmatu, varat pārlūkot lapas, atrast tiešsaistes atsauksmes un uzzināt, kur var iegūt papīra formātu.

 1. Microsoft Academic

Microsoft Academic, kas piedāvā materiālus  formātos Word, PowerPoint un Excel, ir uzticams, visaptverošs pētījumu rīks. Meklētājprogrammas saturs sastāv no vairāk nekā 120 miljoniem publikāciju, tostarp zinātniskiem rakstiem, konferencēm un žurnāliem. Jūs varat meklēt tieši pēc tēmas vai meklēt pēc plaša pētījumu virzienu saraksta. Piemēram, ja jūs interesē datorzinātnes, varat filtrēt tādas tēmas kā mākslīgais intelekts, datoru drošība, datu zinātne, programmēšanas valodas un citas.

 1. WorldWideScience

WorldWideScience, kas sevi dēvē par “The Global Science Gateway”, pārvalda Zinātniskās un tehniskās informācijas birojs – Zinātnes biroja filiāle ASV Enerģētikas departamentā. Vietne izmanto datu bāzes no vairāk nekā 70 valstīm. Kad lietotāji ievada vaicājumu, tas nonāk datu bāzēs no visas pasaules un parādīs gan angļu, gan tulkotos rezultātus no saistītajiem žurnāliem un akadēmiskajiem resursiem.

 1. Science.gov

Science.gov pārvalda un uztur Zinātnes un tehniskās informācijas birojs, tas pats departaments, kas sadarbojas vietnē WorldWideScience.org. Šī meklētājprogramma iegūst no vairāk nekā 60 datubāzēm, vairāk nekā 2200 vietnēm un 200 miljoniem žurnālu, dokumentu un zinātnisko datu lappusēm. Meklēšanas rezultātus var filtrēt pēc autora, datuma, tēmas un formāta (teksts vai multivide).

 1. Wolfram Alpha

Pašu raksturots kā “skaitļošanas zināšanu motors”, Wolfram Alpha sniedz ne tik daudz meklēšanas rezultātus, cik atbildes. Vienkārši ierakstiet tēmu vai jautājumu, kas jūs varētu interesēt, piemēram: “Kāda ir aizkuņģa dziedzera funkcija?” un atbilde parādīsies, neliekot jums ritināt rezultātu lapas. Tas ir īpaši noderīgi tiem, kam nepieciešama matemātikas palīdzība.

 1. Refseek

Ar minimālisma dizainu Refseek neizskatās ievērojams. Tomēr programmai ir pieejams vairāk nekā miljards tīmekļa lapu, enciklopēdiju, žurnālu un grāmatu. Savā funkcionalitātē tā ir līdzīga Google, izņemot to, ka tā vairāk koncentrējas uz zinātniskiem un akadēmiskiem rezultātiem – tas nozīmē, ka vairāk rezultātu nāks no .edu vai .org vietnēm, kā arī no tiešsaistes enciklopēdijām. Tai ir arī iespēja meklēt dokumentus tieši, nodrošinot ērtu piekļuvi akadēmisko darbu PDF failiem.

 1. Educational Resources Information Center

  (Izglītības resursu informācijas centrs)

ASV Izglītības departamenta popularizētais Izglītības resursu informācijas centrs (ERIC) ir lielisks akadēmisko pētījumu rīks ar vairāk nekā 1,3 miljoniem rakstu un tiešsaistes materiālu bibliogrāfisko ierakstu. ERIC nodrošina piekļuvi plašai ar izglītību saistītai literatūrai, ieskaitot žurnālu rakstus, grāmatas, pētījumu sintēzes, konferenču rakstus, tehniskos ziņojumus, politikas dokumentus un daudz ko citu. Uzrādot vairāk nekā astoņus miljonus meklēšanas gadījumu mēnesī, nav brīnums, kāpēc šī meklētājprogramma ir lielisks tīmekļa avots izglītībai.

 1. Virtual Learning Resources Center

  (Virtuālo mācību resursu centrs)

Virtuālo mācību resursu centrs (VLRC) ir tiešsaistes indekss, kurā izvietoti tūkstošiem zinātnisku vietņu, kuras visas izvēlas skolotāji un bibliotekāri no visas pasaules. Vietne sniedz studentiem un skolotājiem aktuālu, derīgu informāciju par skolu un universitāšu akadēmiskajiem projektiem, izmantojot indeksu, kas apkopots no pētniecības portāliem, universitātēm un bibliotēku interneta priekšmetu rokasgrāmatām, ko ieteikuši skolotāji un bibliotekāri.

 1. iSeek

iSeek ir lieliska meklētājprogramma gan studentiem, gan skolotājiem, gan administratoriem. Vienkārši uzdodiet jautājumu vai ievadiet meklēšanas tēmas vai rīkus, un iSeek izmantos savus resursus, lai atrastu tieši to, ko meklējat. Meklētājprogramma ir droša, inteliģenta un laiku taupoša – un tā radīta no uzticamiem universitāšu, valdības un izveidotu nekomerciālu vietņu resursiem.

 1. ResearchGate

ResearchGate ir unikāla sociālo tīklu vietne zinātniekiem un pētniekiem. Vairāk nekā 11 miljoni pētnieku vietnē iesniedz ikvienam pieejamu savu darbu, kurā kopā ir vairāk nekā 100 miljoni publikāciju. Jūs varat meklēt pēc publikācijas, datiem un autoriem, vai pat varat uzdot pētniekiem jautājumus. Lai gan tā nav meklētājprogramma, kas tiek iegūta no ārējiem avotiem, paša ResearchGate publikāciju kolekcija nodrošina uzticamu atlasi jebkuram zinātkāram studentam.

 1. Bielefeld Academic Search Engine (BASE)

Bīlefeldas akadēmiskā meklētājprogramma (BASE) lepojas ar to, ka ir “viena no pasaules apjomīgākajām meklētājprogrammām, īpaši attiecībā uz akadēmiskajiem tīmekļa resursiem”. Izmantojot 4000 avotus, vietne satur rezultātus no vairāk nekā 100 miljoniem dokumentu. Papildu meklēšanas opcija ļauj lietotājiem sašaurināt savu pētījumu, tāpēc neatkarīgi no tā, vai meklējat grāmatu, recenziju, lekciju, video vai darbu, BASE var nodrošināt jums nepieciešamo formātu.

 1. Infotopia

Infotopia sevi raksturo kā “Google alternatīvu drošu meklētājprogrammu”. Akadēmiskā meklētājprogramma ņem vērā rezultātus, kurus izvērtējuši bibliotekāri, skolotāji un citi izglītības darbinieki. Unikāla meklēšanas funkcija ļauj lietotājiem izvēlēties kategoriju, kas svārstās no mākslas līdz veselībai, zinātnei un tehnoloģijai, un pēc tam skatīt iekšējo un ārējo resursu sarakstu, kas attiecas uz šo tēmu. Tātad, ja Infotopia lapās neatradīsit to, ko meklējat, iespējams, atradīsit to vienā no daudzajām ieteiktajām vietnēm.

 1. PubMed Central

Šī vietne ir lieliski piemērota tiem, kas studē jebko, kas saistīts ar veselības aprūpi vai zinātni. PubMed Central pārvalda Nacionālais biotehnoloģijas informācijas centrs, ASV Nacionālās medicīnas bibliotēkas nodaļa. Datu bāzē ir vairāk nekā 3 miljoni pilna teksta žurnālu rakstu. Tas ir līdzīgs PubMed Health, kas paredzēts tieši ar veselību saistītiem pētījumiem, un tajā ir citāti un kopsavilkumi vairāk nekā no 26 miljoniem rakstu.

 1. Lexis Web

Pētāt juridiskās tēmas? Lexis Web ir jūsu pieeja visiem ar likumiem saistītajiem jautājumiem. Rezultāti tiek iegūti no legālām vietnēm, kuras var filtrēt pēc tādiem kritērijiem kā ziņas, emuāri, valdība un komerciālie. Lietotāji var filtrēt rezultātus arī pēc jurisdikcijas, prakses apgabala, avota un faila formāta.

Sāciet meklēt!

Sērfošana internetā, meklējot atbildes uz jūs interesējošiem jautājumiem varbūt jums jau ir otrā daba, bet nedaudz padomājot par to, kur jūs uzsāksit informācijas medības, jūsu dzīve var kļūt daudz vieglāka. Ietaupiet laiku, kas tiek izšķiests, izmantojot pamatā Google meklēšanas rezultātus, un izmantojiet dažus no šiem augstāk minētajiem rīkiem, lai nodrošinātu, ka jūsu rezultāti atbilst akadēmiskajiem standartiem.

15 izglītojoši resursi internetā

15 izglītojoši resursi internetā

15 izglītojoši resursi internetā! Pēc stundām, kas pavadītas Google un negūstot vēlamos rezultātus, jūs esat neapmierināts ar  atrasto informāciju? Jums ir rakstāms darbs, mājas darbi un lietas, kas jāapgūst –…
Padomi vecākiem, kā un kāpēc atsākt mācīšanos.

Padomi vecākiem, kā un kāpēc atsākt mācīšanos.

Gribu iegūt izglītību! Padomi vecākiem, kā un kāpēc atsākt mācīšanos. Nav noslēpums, ka izglītība var pavērt jaunas iespēju pasaules. Jūs, varbūt,  jau sen esat apsvēris iespēju atgriezties skolā, lai paplašinātu…
12-populārākie-online-kursi-ar-sertifikātu

12 populārākie online kursi ar sertifikātu

Sagatavojieties darbam pieprasītās karjerās. Ielauzies jaunā jomā, piemēram, informācijas tehnoloģijā, digitālajā mārketingā vai datu zinātnē. Lai sāktu, nav nepieciešama iepriekšēja pieredze. Linked To Skills – piedāvā iepazīties ar šībrīža populārākajiem…
Ceļš-uz-jaunu-karjeru-12-soļos

Ceļš uz jaunu karjeru 12 soļos

Katra cilvēka darba dzīvē var pienākt brīdis, kad viņš izlemj mainīt nodarbošanos. Karjeras izmaiņas notiek vairāku iemeslu dēļ, bet, ja tās notiek apzināti un izsvērti, stratēģiskai attieksmei pret šīm izmaiņām…
%d bloggers like this: