Katra cilvēka darba dzīvē var pienākt brīdis, kad viņš izlemj mainīt nodarbošanos. Karjeras izmaiņas notiek vairāku iemeslu dēļ, bet, ja tās notiek apzināti un izsvērti, stratēģiskai attieksmei pret šīm izmaiņām ir liela nozīme. Atrodot pareizo ceļu, stratēģiskas karjeras izmaiņas, iespējams, radīs lielāku apmierinātību ar jauno darbu. Šajā rakstā jūs uzzināsiet par to, kāpēc kāds var mainīt karjeras ceļu un kā jūs varat plānot savu nākamo karjeras virzību.
Kāpēc cilvēki maina karjeras ceļu?
Sabiedrībā nav vienprātības par to, cik reizes pieaugušie savā dzīvē maina nodarbošanās veidu. Tomēr mēs zinām, ka karjeras un nodarbošanās veida izmaiņas notiek diezgan bieži. Ir vairāki iemesli, kāpēc kāds var mainīt savu karjeru, un tādi visbiežāk ir:
- neapmierinātība ar stresu un rutīnu pašreizējā darbā,
- cerība uz paaugstināšanas iespēju amatā un atalgojuma palielināšanos,
- fiziski smaga darba nomaiņa uz vieglāku,
- nenovērtējuma sajūta un vēl vairāki visdažādākie iemesli, ko te neuzskaitīsim.
Kā mainīt savu karjeru?
1. Veikt personīgo inventarizāciju.
Lai to izdarītu, izveidojiet pierakstu žurnālu. Vispirms apsveriet savu attieksmi pret pašreizējo darbu un to, kā tas ietekmē apmierinātību ar darbu. Pierakstiet atkārtotas tēmas, ievērojamus notikumus un to, kā tie liek jums justies. Uzdodiet sev smagus jautājumus, piemēram: “Kas ir tavs darbs? Kas tev tajā patīk vai nepatīk?” Atbildiet uz tiem un izlasiet savas atbildes. No savām piezīmēm jums sāks rasties priekšstats par to, kā jums izskatās apmierinātība ar savu darbu.
Šajā laikā jūs varat arī personīgi veikt prasmju, vērtību un interešu uzskaiti, kas attiecas uz jūsu pašreizējo darbu. Apsveriet reizes, kad esat guvis panākumus, un padomājiet par to, ko darījāt – vai tas būtu darbs, brīvprātīgo kustība, prakse vai kas cits. Nosakiet, kādas prasmes sekmēja jūsu panākumus un kā tās var pielietot dažādās lomās, kuras jūs varētu interesēt.
2. Izlemiet, vai vēlaties mainīt nozari.
Kamēr jūs atklājat vairāk par sevi un to, ko jums nozīmē darba piepildījums, jums arī jānosaka, kādā veidā vēlaties mainīt karjeras ceļu. Dažiem cilvēkiem karjeras ceļa maiņa var nozīmēt sākumu radniecīgā vai pilnīgi jaunā nozarē, bet citi var meklēt jaunu nodarbošanos tajā pašā nozarē. Reizēm jāmaina nozares spiestā kārtā, jo tās vienkārši tiek likvidētas, kā, piemēram, cukura rūpniecība vai zvejniecība.
Izlemt, kas jums ir labākais, nozīmē izmantot personīgos dotumus, lai izlemtu, kādi profesiju un nozaru veidi vislabāk atbilst jūsu vēlmēm un vajadzībām.
3. Labi apsveriet savu izvēli.
Ir vairāki veidi, kā iegūt informāciju par to, kādu karjeru izvēlēties. Pirmkārt, jūs varat apskatīt līdz šim paveikto darbu un iedomāties karjeru un nozares, kas būtu piemērotas jūsu prasmēm un līmenim. Ja jums ir vīzija par nākamo karjeru, kas atbilst jūsu vajadzībām, jautājiet citiem šīs nozares profesionāļiem. Jūs varat arī lūgt profesionālu padomu karjeras konsultāciju veidā, kur, iespējams, uzzināsiet vairāk par savu personību un to, kā tā iekļaujas mūsdienu darbaspēka attīstībā.
4. Meklējiet iespējamo atbilstošo darbu.
Izmantojot jūsu rīcībā esošos resursus, jūs varat domāt par iespējamo karjeru un izveidot konspektīvu sarakstu turpmākai izpētei. Šī sākotnējā posma veikšana pirms padziļinātas izpētes palīdzēs jums sašaurināt savu uzmanību nākamajos procesa posmos.
5. Veiciet savu pētījumu.
Kad potenciālais karjeras saraksts ir samazinājies līdz dažām pozīcijām, jūs varat sākt konkrētākus pētījumus. Viens no veidiem, kā uzzināt vairāk par iespējamo interešu jomu, ir saruna ar cilvēkiem, kurus pazīstat tajā jomā, kuru vēlaties izzināt. Ja jums nav izveidota sociālā tīkla, apsveriet iespēju pārlūkot savu augstskolas absolventu asociāciju un sazināties ar cilvēkiem, kuri var jums palīdzēt jūsu turpmākajā karjeras laikā.
6. Izveidojiet rīcības plānu.
Rīcības plāna izveide nozīmē skaidra mērķa un atskaites punktu noteikšanu tā izpildei. Līdz šim brīdim jūs esat veicis visus pētījumus, un jums jāspēj ierobežot savas karjeras izmaiņas līdz konkrētai profesijai. Ir pienācis laiks apsvērt, kas būs nepieciešams, lai tur nokļūtu. Padomājiet par tādām lietām kā izglītība un sertifikācija, prasmju attīstīšana un iespēju izmantošana praksē konkrētajā nozarē vai jomā. Pierakstiet, kādas darbības jūs plānojat veikt, un laika grafiku to pabeigšanai.
7. Veiciniet savu atpazīstamību.
Pirms sākat pieteikties jauniem darbiem, jums, iespējams, būs jāveic neliela personīgās informācijas/zīmola maiņa. Ir ļoti svarīgi, lai visi kandidāti, kas meklē darbu, izmantotu tādus resursus kā CV, pavadvēstuli un sociālos profilus, lai izveidotu/ievietotu personisku informāciju/zīmolu, kas ir labi saprotams darba devējiem. Tas var būt vēl svarīgāk karjeras maiņas laikā, jo jūsu esošā pieredze var nedaudz nesaskanēt ar vēlamajiem mērķiem.
Apsveriet, kā jūsu pašreizējā pieredze padara jūs par labāko kandidātu lomai, uz kuru pretendējat. Atcerieties arī atjaunināt tādas lietas kā vizītkartes, personīgās vietnes un kontaktinformāciju, lai atspoguļotu jūsu jauno informāciju.
8. Mobilizējiet savu konsultantu tīklu.
Šajā brīdī esat gatavs sākt sazināties ar savu konsultantu un padomdevēju tīklu. Esiet stratēģisks. Runājiet tikai ar profesionāļiem, kuriem varat uzticēties, lai saņemtu patiesu informāciju par iespējām. Esiet uzmanīgs, izvēloties kontaktus, ar kuriem sazināties, kurā nozarē un kādā amatā vēlaties strādāt. To var izdarīt pa tālruni vai izmantojot īsziņu, vai pat nosūtot e-pastu vai piezīmi sociālajos tīklos.
9. Meklējiet praktiskas iespējas.
Jebkura iespēja iegūt praktisku pieredzi savā interesējošajā jomā varētu būt labs atspēriena punkts algotam darbam. Meklējiet iespējas strādāt praksē, strādāt brīvprātīgi vai stažēties. Tas palīdzēs jums izlemt, vai nozare un joma ir piemērota, un sniegs arī zināmu pieredzi, kas varētu dot jums lielāku konkurētspēju.
10. Apsveriet izglītības resursus.
Ja apsverat iespēju pāriet uz jomu, kurai nepieciešama speciāla izglītība vai sertifikāts, karjeras maiņa varētu nozīmēt iestāšanos skolā, vai apgūt kursus tiešsaistē, lai izpildītu šīs prasības. No mācību iestādēm līdz tiešsaistes nodarbībām ir vairāki resursi, kas var palīdzēt iegūt zināšanas, kas nepieciešamas, lai mainītu profesionālo karjeru. Jūs pat varat izmantot bezmaksas tiešsaistes resursus, kas padziļina izpratni par nepieciešamo informāciju.
11. Attīstiet jaunas prasmes.
Ja jūs pašlaik esat nodarbināts, atrodiet iespējas pašreizējā darbā iegūt prasmes, kas nepieciešamas, lai mainītu karjeru. Piemēram, tirgotājs, kurš vēlas pāriet uz finansēm, var lūgt kontrolēt mārketinga budžetu, lai iegūtu iemaņas darbā. Izmantot šādas iespējas ir noderīgi, taču tikai tad, ja atceraties šīs nesen iegūtās prasmes atspoguļot savā CV un pavadvēstulē. Pārliecinieties, ka izmantojat iespējas pilnveidot savas prasmes un ierakstīt tās tur, kur tas ir vissvarīgākais.
12. Sekojiet līdzi savam progresam.
Lai saglabātu motivāciju veikt svarīgas izmaiņas, var būt noderīgi sekot līdzi jūsu progresam. Apsveriet iespēju sastādīt un izmantot grafisku shēmu, lai izsekotu atskaites punktus, virzoties uz pilnīgu karjeras maiņu. Karjeras maiņa var aizņemt zināmu laiku. Sekojot savam progresam, jūs pamanīsit visas mazās uzvaras ceļā, un tas var likt jūsos rasties sasnieguma sajūtai, veicot karjeras maiņu.
Linkedtoskills.com piedāvā jums iepazīties ar 10 populārākajiem bezmaksas kursiem no vadošajām PASAULES UNIVERSITĀTĒM

Mēs visi sarunājamies/diskutējam ikdienā. Personīgā līmenī mēs sarunājamies/diskutējam ar draugiem, ģimeni, saimniekiem, mašīnu pārdevējiem, darviniekiem. Sarunas/diskusijas ir arī atslēga uz veiksmīgu biznesu. Neviens bizness nevar izdzīvot bez peļņu nesošiem darījumiem. Uzņēmumos, sarunu/diskusiju vadīšanas prasmes var Jūs virzīt uz nākamo soli karjeras attīstībā.

Šajā kursā, klausītājiem tiks sniegta informācija un praktiskas prasmes, kas nepieciešamas, lai sāktu optimizēt veidu, kā tie ēd. Šis kurss mainīs fokusu no uzturvērtībām un kustībām uz praktiskākām diskusijām par reālu pārtiku un vidi, kādā mēs to patērējam. Beidzot šo kursu, klausītājiem būs rīki, kas tiem nepieciešami lai saprastu atšķirību starp pārtiku, kas uzlabo veselību un pārtiku, kas to bojā. Papildus, tiks prezentēta pārliecinošs pamatojums, lai atgrieztos pie vienkāršas mājās gatavošanas, kā būtiskas daļas, lai nodrošinātu ilgāku un veselīgāku dzīvi.

Šī kursa mērķis ir mainīt domāšanu par zīmolu kā organizācijas vizuālo identitāti (piemēram, logo) un izskatu (patērētāja asociācijas par zīmolu) uz pieredzi ar “mirkļiem, kam ir nozīme” patērētāja pieredzē un līdz ar to, to nodrošina cilvēki visā organizācijā. Zīmoli, līdz ar to, nav tikai ārējs solījums patērētājiem, bet veids kā īstenot biznesa stratēģiju ar iekšēju zīmola vestu uzvedību un kultūras maiņu.

Ēšanas paradumi, kas tiek uzsākti bērnībā, ietekmē veselību un labsajūtu dzīves garumā. Ēšanas kultūra pēdējo dekāžu laikā ir būtiski mainījusies, it īpaši tajās pasaules daļās, kur apstrādāta pārtika dominē ikdienas patēriņā. Šis kurss pārbauda mūsdienu bērna uzturu un ģimeņu pieņemto lēmumu ietekmi. Veselības riski, kas tiek saistīti ar pārēšanos bērnībā arī tiek apskatīti. Dalībnieki uzzinās, kas veido veselīgu ēdienkarti bērniem un pieaugušajiem un kā pagatavot vienkāršas, garšīgas maltītes, ar mērķi iedvesmot gatavot mājās ilgtermiņā.

Šī kursa mērķis ir apskatīt plaisu starp fotogrāfiju apskatīšanu un patiesu saprašanu, parādot ideju, pieeju un tehnoloģiju dažādību, kas ietekmē to veidošanu. Šajā kursā Jūs cieši aplūkosiet fotogrāfijas no The Museum of Modern Art kolekcijas un dzirdēsiet dažādas perspektīvas par to, kas ir fotogrāfija un kā fotogrāfijas ir tikušas izmantotas gandrīz 180 gadu garumā: kā mākslas izpausmes veids, kā rīks zinātnei un izpētei, kā dokumentācijas instruments, kā arī kā komunikācijas un kritikas izteikšanas veids mūsu pieaugošajā vizuālajā kultūrā.

Šodienas mainīgajos apstākļos, spēja domāt radoši un inovatīvi ir būtiska prasme. Šis kurss iepazīstinās Jūs ar uzvedībām un tehnikām, kas sekmēs Jūsu radošumu. Dažas no tehnikām paredzētas individuālai lietošanai, dažas – darbam grupās, dodot iespēju izmantot vairāku prātu spēku. Jūs varat izvēlēties kuri no rīkiem vai tehnikām noder Jūsu interesēm un vajadzībām.

Uzturs un dzīvesveids grūtniecības laikā piedāvā pārskatu par pēdējiem zinātniskajiem pētījumiem un starptautiskajām rekomendācijām dažādiem ar uzturu saistītiem aspektiem un grūtniecības rezultātiem. Nodrošināt veselīgu uzturu un dzīvesveidu pirms un grūtniecības laikā ir viens no labākajiem veidiem, kā atbalstīt veselīgu attīstību vēl nedzimušajam bērnam. Tiks apskatīts kā veselīgs uzturs un dzīvesveids ideālajā gadījumā būtu sasniegts pirms ieņemšanas un kādas konsultācijas pirms ieņemšanas būtu jāsaņem.

Ikdienas audzināšana dos pieeju uzvedību mainošiem rīkiem un tehnikām, kas padarīs Jūsu ikdienu mājās vieglāku, tā kā jūs attīstīsiet uzvedības, ko jūs gribētu redzēt savā bērnā. Kurss nodrošina soli pa solim instrukcijas un demonstrācijas, lai uzlabotu Jūsu sadarbību ar bērniem un pusaudžiem. Starp daudzām tehnikām, Jūs iemācīsieties, kā pat nelielas izmaiņas kā balss tonis un pārfrāzēšana var novest līdz lielākai piekāpībai. Kurss arī apskatīs vairākus nepareizus audzināšanas priekšstatus un neefektīvas stratēģijas, kas bieži tiek izmantotas.

Šajā kursā ir apkopota praktiska zinātniska informācija par sportu, kas nodrošinās jauniešu treneriem un vecākiem praktisku ieskatu pediatriskā sporta zinātne, lai veiksmīgi noturētu jaunos atlētus un attīstītu viņu sporta potenciālu, izvairoties no savainojumiem un pārslodzes.

Šajā kursā Jūs ceļosiet kopā ar Jim Barton, jauno Santa Monica Aerospace izpilddirektoru. Jim darbs nav viegls – jāatgūst investoru uzticība pēc grāmatvedības skandāla, jāpārveido uzņēmuma kultūra, lai kļūtu par globālu konkurentu; viņam jātiek gala ar vadības izaicinājumiem no stratēģijas īstenošanas, darbinieku iedvesmošanas līdz ētiskas darbības uzturēšanai. Šis provokatīvais kurss nodrošinās Jūs ar ieskatiem, kas ir nepieciešami, lai spētu darboties strauji mainīgajā biznesa vidē.