Grāmatas par līderību

Ja jūsu ikdiena ir komandas vadīšana, tad jūs noteikti ziniet, ka tas ir milzīgs izaicinājums – spēt ne tikai redzēt ceļu, kurp komanda jāved, bet arī spēt to motivēt jums sekot. Šīs grāmatas palīdzēs jums labāk saprast, kā kļūt par harizmātisku līderi!

Līderis ir cilvēks, kurš spēj redzēt pāri šī brīža problēmām, spēj atrast pareizo ceļu un motivēt cilvēkus sev apkārt viņam sekot. Protams, ikvienam līderim ir svarīgi zināt, kā strādāt ar cilvēkiem, kā plānot projektus, kā radīt jaunas idejas un tās īstenot. Dažiem cilvēkiem šīs spējas ir dotas no dabas, bet pārējiem, kas vēl tikai ir ceļā, lai kļūtu par līderiem ir iespēja sevi attīstīt, smeļoties jaunas zināšanas citu pieredzē. Izmantojiet iespēju un atrodiet tieši sev piemērotāko grāmatu, kas palīdzēs ātrāk kļūt par līderi, soli pa solim papildinot tam nepieciešamās zināšanas un attīstot attiecīgās iemaņas.

Grāmatā Drive, kuru uzrakstījis Daniel H. Pink, tiek skatītas problēmas darba vidē un runājot par to problēmu risināšanu. Autors grāmatā runā arī par darbinieku motivāciju. Ka, ne vienmēr nauda ir galvenais, kāpēc cilvēki strādā. Viņš izmanto piemērus no dzīves, aizraujot katru lasītāju. 

Nākamā grāmata, kuru vajadzētu izlasīt esošajiem vai topošajiem vadītajiem ir Nudge. Autors Richard H. Thaler grāmatā aprakstījis, kas mūs ietekmē, lai pieņemtu lēmumus. Kā labāk vadīt citus un kā nelielas izmaiņas var pozitīvi ietekmēt apkārtējo domas un lēmumus.

Trešā grāmata – Originals, Adam Grant. Originals ir grāmata par to, kā cilvēkiem popularizēt idejas un atbalstīt netipisku domāšanu. 

Peter. F. Drucker ir sarakstījis grāmatu Managing Oneself, kurā viņš apraksta principus un ieteikumus sevis pārvaldīšanā jeb personīgā vadībā. Grāmata pastāstīt, kas jādara vai arī, ko tu dari nepareizi. 

Gramata Thinking In Bets detalizēti stāstā, kā izkopt labu un mierīgu domāšanas veidu, lai pieņemtu lēmumus stresa pilnās situācijās. Autore Annie Duke šajā grāmata piemin arī personīgo pieredzi.

Vēlies uzzināt, kā kļūt par vadītāju balstoties tikai uz 3 noslēpumiem? Tad jums noteikti ir jāizlasa Ken Blanchard grāmata The New One Minute Manager.

Izcilā grāmatā The Hard Thing About Hard Things, ko uzrakstījis Ben Horowitz, ir rakstīts par nežēlīgo patiesību – par neveiksmēm un sarežģītiem lēmumiem uzsākot biznesu.

Nākamā grāmata, kura jāpiemin, ir How To Win Friends And Influence People. Dale Carnegie ar saviem ieteikumiem grāmatā, fokusējas uz jūsu mijiedarbības palielināšanu ar apkārtējiem cilvēkiem. Šī ir atslēga, lai būtu veiksmīgs līderis.

Devīto grāmatu ir sarakstījis Jim Collins. Good To Great risinājumu pilna grāmata, lai pārveidotu savu kompāniju no labas līdz lieliskai!

Carol S. Dweck,  grāmatas Mindset autore, ir aprakstījusi, ka izaugsmes domāšana ved pie lielākiem panākumiem. 

Things Fall Apart ir grāmata par dažiem galvenajiem iemesliem, kā vadītajam gūt panākumus. Autors Chinua Achebe perfekti ir ilustrējis dzīvi pirms koloniālā afrikāņu ciematā.

Gramatas Radical Candor autore Kim Scott raksta grāmatā, kā izveidot labāku biznesu, labāku darba vidi un tā ir vispārēja uzskaites grāmata ikvienam, kuru uztrauc vadība.

The Culture Code ir grāmata, kurā var atrast 3 galvenās prasmes, kas veicina sadarbību. Autors, šai lieliskajai grāmatai, ir Daniel Coyle.

Nākamā grāmata, True North, stāsta par noslēpumiem, lai stiprinātu savu autentiskumu un vadības stilu. Šo veiksmes pilno grāmatu ir sarakstījis Bill George.

Viena no pēdējām minētajām grāmatām ir High Output Management, ko sarakstījis Andrew S. Grove. Tā nav tikai kārtējā veiksmīga vadītāja grāmata, tā ir grāmata, kur tiek uzsvērtas galvenās prasmes, kas ir būtiskas uzņēmējdarbības radīšanā un ilgtspējībai.

Pēdējā, bet ne mazāk svarīgā ir autora Robert B. Cialdini grāmata – Influence.  Grāmata sniedz unikālus zinātnes jēdzienus un māca, kā kļūt par pārliecinošu biznesa meistaru.

%d bloggers like this: