Mācīšanās padomi 10 veidi, kā atvieglot mācīšanos.

Mācīšanās padomi: 10 veidi, kā atvieglot mācīšanos.

Vai jūs mācāties vislabākajā veidā, kā vien tas iespējams? Vai jums šķiet, ka mācīties ir viegli un patīkami? Ja nē, ievērojot šos mācību padomus, varat veikt dažas būtiskas izmaiņas, lai atvieglotu mācīšanos. Kad mācīšanās kļūst vieglāka, jūs mācāties ātrāk, patīkamāk un ar labākiem rezultātiem.

Esiet atbrīvojies, modrs un motivēts! Stress jebkurā formā samazina jūsu mācīšanās efektivitāti. Uzziniet, kā attiecīgi mainīt prāta stāvokli un mazināt stresu savā ikdienā.

Izmantojiet savas personīgās īpašības, savu unikalitāti! Izpētiet, kā jūs personīgi mācāties vislabāk. Pārliecinieties, ka mācāties tieši šādā veidā, Piemēram, ja mācību vielu apgūstiet labāk klausoties nekā lasot, izmantojiet audioierakstus.

Mācieties ar savu prātu, ķermeni un maņām! Galu galā jums tas viss ir, kāpēc gan to neizmantot. Kad jūs to darāt, mācīšanās kļūst patīkamāka, stimulējošāka, vieglāka un efektīvāka. Iedvesmojieties no mazuļu mācīšanās veida. Iedomājieties, kā būtu, ja viņus nosēdinātu krēslā un lasītu lekcijas! Mūsu smadzenes tiek izmantotas pilnīgāk un aktīvāk, kad mēs mācību procesā ieviešam fiziskas kustības un izmantojam pēc iespējas vairāk savu maņu.

Asiniet savas mācīšanās spējas ar atmiņas trenēšanu, ātrlasīšanas apgūšanu un domu kartēšanu. Šīs prasmes ietaupa laiku un uzlabo rezultātus. Tās ir apgūstamas un uz visiem laikiem izmainīs jūsu domāšanas un mācīšanā veidu.

Mācieties kopā ar citiem! Mācīšanās kopā ar īstajiem cilvēkiem sniedz lielas priekšrocības. Kopīgi izpētiet savu mācību saturu un atbalstiet viens otru, virzoties uz priekšu.

Jautājiet, jautājiet, jautājiet! Nekad nebeidziet uzdot jautājumus. Esiet zinātkāri. Pielāgojiet esošās idejas, koncepcijas un modeļus. Jautājumi aktivizē atbilžu meklēšanu. Atbildes sniedz jums izpratni un izmantojamus faktus, kas vēl vairāk palielina jūsu mācību efektu.

Nekad neaizmirstiet galveno mērķi! Kā šī konkrētā materiāla apguve ļaus jums izdarīt to, ko iepriekš nevarējāt izdarīt? Padomājiet par to gan pašreizējā laika posmā, gan ilgtermiņā. Kas tieši jums jāiemācās, lai sasniegtu vēlamos rezultātus? Lai kāds tas būtu, pēc iespējas ātrāk modelējiet vēlamo rezultātu. Jūs uzzināsiet vairāk un ātrāk, iedomājoties sevi vēlamajā gala rezultāta situācijā. Pēc tam jūs varat apgūt vairāk teorijas un atgriezties savā sākotnējā izvēles modelī vēlreiz. Tātad mācības – prakse, mācības – prakse.

Parādi, ka zini! Kā jūs droši zināt, ka esat kaut ko iemācījies? Tikai tad, kad jūs to demonstrējat mutiski, rakstiski vai praktiski. Dariet to un pēc tam pārbaudiet atbildes vai piezīmes, lai uzzinātu, vai jums tas ir izdevies pareizi. Atzīmējiet to, ko esat palaiduši garām. Apgūstiet to un vēlreiz pārbaudiet.

Novērtējiet paši, kā jūs progresējat! Vērojiet sevi. Izvērtējiet, kas jums šķita grūti vai viegli. Ievērojiet, kuri mācību padomi un pieejas darbojas un kuras nē. Izmantojiet šo informāciju, lai uzlabotu pieeju.

Izbaudi laiku, ko esi izbrīvējis! Jūs konstatēsit, ka strādājot šādā veidā, jūsu rīcībā ir vairāk laika. Izmantojiet to, lai izbaudītu sportu, vaļaspriekus un socializēšanos vai lai paveiktu vairāk darba. Mērķis ir saglabāt labu līdzsvaru starp darbu un atpūtu. Jūs kļūsiet daudz efektīvāks un noteiktāks.

Mācībām nav jābūt grūtām vai nebaudāmām. Tās var padarīt krāsainas, interesantas, vieglas un efektīvas, ja tām pieiet pareizi. Atcerieties, ka zināt vien šos mācību padomus nepietiek. Maģija rodas, piemērojot tos dzīvē. Veltie brīdi, lai pierakstītu, kā jūs viņus ieviesīsit savā darbā un personīgajā dzīvē.