Padomi vecākiem, kā un kāpēc atsākt mācīšanos.

Padomi vecākiem, kā un kāpēc atsākt mācīšanos.

Gribu iegūt izglītību! Padomi vecākiem, kā un kāpēc atsākt mācīšanos.

Nav noslēpums, ka izglītība var pavērt jaunas iespēju pasaules. Jūs, varbūt,  jau sen esat apsvēris iespēju atgriezties skolā, lai paplašinātu zināšanas, taču tagad, kad jums ir bērni, jūs nevarat par to izšķirties, bet domājat, kā atgriešanās skolā varētu viņus ietekmēt. Vai tagad ir īstais laiks? Kā mana ģimene izturēs, ja man priekš viņas būs mazāk laika? Vai tas ir tā vērts?

Lai arī katrā ģimenes situācijā ir unikāli apstākļi, gandrīz noteikti ir vēl citi tādi kā jūs, kas ir veiksmīgi orientējušies šajā dzīves maiņā. Šajā rakstā mēs uzsvērsim dažus potenciālos pozitīvos faktorus ģimenēm, kuras uzņemas šo izaicinājumu, un dalīsimies citu padomos, kuri to veiksmīgi paveikuši.

3 veidi, kā atgriešanās skolā var dot labumu jūsu bērniem

Vecāku aizņemtajā plānā laika veltīšana izglītībai prasīs zināmu upuri – tad kas padara šo upuri tā vērtu? Šeit ir daži potenciālie pozitīvie aspekti, kuri var noderēt jūsu ģimenei.

1. Jūsu bērni, visticamāk, paši mācīsies augstākās izglītības iestādē.

“Pētījumi liecina, ka vecākiem, kuri dodas uz koledžu, ir bērni, kas arī dodas uz koledžu, jo vecāki ir spēcīgi paraugi viņu bērniem.” To noteikti apliecina pierādījumi – Sentluisas Federālās Rezervju bankas pētījumā atklāts, ka, ja vismaz vienam no vecākiem ir četru gadu koledžas/universitātes izglītība, ir 60% varbūtība, ka viņu pieaugušie bērni, vēlēsies iegūt šo izglītību. Tas nozīmē, ka, veiksmīgi iegūstot universitātes/koledžas izglītību, jūs varat noteikt savu ģimenes cerību joslu – pozitīvu efektu, kas var turpināties paaudzēs.

Vērojot, kā vecāki veiksmīgi uzņemas izaicinājumu iegūt augstāko izglītību, jebkura vecuma bērniem tiek parādīts, ka tas ir svarīgs solis – un to var izdarīt.

“Es atgādināju studentiem, kuri iestājas atkārtoti, ka vecākiem, kuri dodas uz koledžu, ir bērni, kuri arī dodas uz koledžu,” saka Gorbeka. “Mēs visi zinām, ka darbības runā skaļāk nekā vārdi. Tas jo īpaši attiecas uz vecākiem, kuri atgriežas skolā. Viņi modelē mūžizglītības nozīmi, kas paliks viņu bērniem uz visiem laikiem. ”

2. Uzlabots peļņas potenciāls

Tā ir diezgan vienkārša formula – plašāka un augstāka izglītība var radīt vairāk iespēju, un līdz ar to var pieaugt arī peļņas potenciāls. Lai gan jūs veicat ievērojamus ieguldījumus savā izglītībā, atgriežoties skolā kā pieaugušais, nevajadzētu ignorēt iespējamo atdevi. Laika gaitā šis pieaugums summējas un var palīdzēt nodrošināt papildu stabilitāti jūsu ģimenei.

Turklāt izglītības programmas bieži vien piedāvā profesionālās attīstības un sadarbības iespējas ārpus kursa darba, lai palīdzētu absolventiem atrast vajadzīgos darbus. Karjera ar stabilākiem ienākumiem un pabalstiem tieši ietekmē jūsu bērnus.

3. Jūs kalposit kā ceļvedis savu bērnu augstākās izglītības mērķu sasniegšanai

Bieži vien bērni, kuru vecāki nav apmeklējuši koledžu, nepabeidz augstāko izglītību vai necīnās par to, jo viņiem trūkst zinoša atbalsta, kā orientēties dažkārt sarežģītajā augstākās izglītības pasaulē. Stāšanās augstskolā vai koledžā ir sarežģīts uzdevums jaunajam pieaugušajam, tāpēc jebkura vecāku gudrība un atbalsts var būt atvieglojums.

Ja esat pabeidzis grādu kā pieaugušais, jums ir specifiskas, aktuālas un bieži kritiskas zināšanas, kas var palīdzēt jūsu bērnam gūt panākumus, iestājoties augstākās izglītības iestādē. Neatkarīgi no tā, vai jūs palīdzat viņiem saprast dažkārt dīvainu universitātes terminoloģiju, ko viņi redzēs, vai palīdzot viņiem saprast, ko no viņiem sagaida viņu pedagogi, vai dodot padomus par prioritāšu izvēli, jūsu gūtā pieredze var sniegt lielisku atbalstu.

Padomi vecākiem, kuri dodas atpakaļ uz skolu

Padomi vecākiem, kuri dodas atpakaļ uz skolu

Tātad, kā jums izdodas turpināt atbalstīt savus bērnus, iegūstot papildus izglītību? Šeit ir daži padomi, kā tas viss darbojas.

1. Tas ir komandas darbs

Nevar noliegt, ka, apmeklējot skolu, jums būs daudz darba un maz laika. Bet nemāniet sevi ar domu, ka vienīgais veids, kā visu var paveikt, ir visu uzņemties uz sevi. Visticamāk, jums būs nepieciešama palīdzība. Vērsieties pie ģimenes un draugiem – vai var atrasties kāds, kurš palīdzēs atvieglot mājas darbus vai nodrošināt bērnu aprūpi tām dienām, kad jūs izpildāt „degoša” termiņa darbu? Nodrošiniet viņu piesaisti, skaidri norādot, kāpēc apmeklējat skolu – ideālā gadījumā viņi būs gatavi nest nelielus upurus, lai palīdzētu jums noturēties uz pareizā ceļa.

2. Padariet savus bērnus par procesa dalībniekiem

 “Padariet savus bērnus par daļu no procesa,” iesaka Gorbeka. “Atgriezties skolā ir grūti, bet tas ir arī jautri. Nedēļas nogalēs savus mazos bērnus vedu mācību braucienos uz savu universitāti, kur mēs izpētījām pilsētiņu un ēdām pusdienas studentu ēdnīcā. ”

Gorbeka iesaka vecākus bērnus tieši iesaistīt mācībās. Piemēram, viņi varētu palīdzēt pārbaudīt jūs ar zibatmiņu kartēm, pirms rakstu darba iesniegšanas nodrošināt otru acu komplektu kļūdu izķeršanai vai arī kalpot kā testa auditorija klases prezentācijai. Šis savstarpējais ieguldījums jūsu izglītībā var palīdzēt gan jums, gan jūsu bērniem.

“Bērni, kuri jūtas kā daļa no procesa, svinēs vecāku panākumus,” saka Gorbeka. “Bērniem, kuri kļūst par mūžizglītības dalībniekiem, tāpat kā vecākiem, būs labāki panākumi visās profesionālajās un personiskajās nodarbēs.”

3. Jūsu bērni varētu kļūt par jūsu lielākajiem atbalstītājiem

Vērojot, kā vecāki pūlas, lai iegūtu papildus grādu, attīstīsies arī jūsu attiecības ar bērniem. Izaicinošākajos brīžos jūs varat atrast atbalstu vispilnīgākajās un negaidītākajās vietās.

“Pirmo reizi, kad mani bērni teica, ka lepojas ar mani, man acīs sariesās asaras,” saka Robina Flinta, māte un maģistra grāda absolvente. “Šī viena lieta padarīja to visu tā vērts.”

4. Informējiet savlaicīgi savu darba devēju

Studijas koledžā ir pārāk lielas saistības, lai jūsu darba devējs to nepieļautu, tāpēc esiet atklāti par saviem plāniem.

“Es ļoti iesaku studentiem dalīties izglītības plānos ar darba devējiem,” saka Gorbeka. “Lielākā daļa darba devēju atbalstīs darbiniekus, kuri turpina izglītību, un var pat sniegt atbalstu elastīga darba laika vai izglītības palīdzības jomā.”

Pat ja jūsu darba devējs nepiedāvā atbalstu vai šķiet vienaldzīgs pret jūsu plāniem, visticamāk, godīgums tiks novērtēts, un tas varētu jums radīt lielāku rīcības brīvību. Pieņemsim, ka jums darba laikā ir grūti iekļauties – jūs, visticamāk, gribētu, lai jūsu priekšnieks pieņem, ka tas notika tāpēc, ka jūs kavējāties, izvēloties koledžas kursa darbu, nekā lielāko daļu ne tik glaimojošo alternatīvu.

Vai esat gatavs veikt izmaiņas?

Kā vecākam atgriešanās skolā nozīmē, ka jums noteikti būs jāpārvar daži izaicinājumi, taču līdz ar šiem izaicinājumiem rodas arī iespēja gūt ievērojamas priekšrocības. Ja esat gatavs spert nākamo soli un veikt izmaiņas savā dzīvē, pieprasiet vairāk informācijas tūlīt, lai sazinātos ar augstskolas uzņemšanas komisiju vai izpētiet pieejamos kursus online, tādējādi ietaupot laiku un mācoties mājās.